Çiğli’de Yerel Seçim Aday Adayları

Yerel seçimler yaklaştıkça CHP kulislerinde aday adaylığı için nabız yoklayanlar günden güne çoğalıyor. Aday adayı bolluğu yaşanan ilçelerden birisi de Çiğli, Başkan Metin Solak’ın parti içinden de birçok rakibinin olacağı şimdiden görünüyor.

Bunların en başında gelen isimlerden birisi Ali Karabay, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Gıda Mühendisi  olan Karabay’ın Çiğli Belediyesi’nde meclis üyeliği görevi  de devam ediyor. Adaylık için Ankara Genel Merkez de çalışmalar yaptığı söyleniyor.

Bir başka isim ise daha önce ki yıllarda da  Çiğli Belediye Başkan aday adayı olan İnşaat Mühendisi Hasan Arslan, Aslan’ın da  adaylık için nabız yokladığı kulislerde iddia ediliyor.

Belediye Başkanı Solak ile her defasında karşı karşıya gelen eski İlçe Başkanı Ali Rıza Koçer de adaylık için çalışan isimlerin başında geliyor.

Çiğli ‘de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na yakın isimlerden olan eski Belediye Meclis Üyesi Vezir Aslan da nabız yokluyor.

Çiğli ilçede bir başka aday adayı ise eski Belediye Başkanı Ensari Bulut’un eşi Ester Bulut da çalışmalarına devam ediyor ve siyaset te aktif rol almak istiyor. Ester Bulut“ eşimin yarım kalan projelerini tamamlamak için aday olmak istiyorum” demişti.  Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ise bu söyleme “Hangi proje yarım kalmış “ diyerek  tepki göstermişti

Belediye başkan adaylığı için uzun zamandır çaba sarf eden şehir plancısı Ali Talak’ın da aday adayı olabileceği ve bunun için genel merkez nezdinde çalışmalar yaptığı söyleniyor.  Yaptığı televizyon programları ile gündemde kalan  Ali Talak  bunun sinyallerini çok önceden zaten veriyordu.

Bir diğer isim Grand Plaza eski Genel Müdürü Birol Soylu. Bir dönem B. Şehir’in meşhur yemek olayı ile gündeme gelen Soylu “Herkes İçin Demokrasi Derneği” genel başkanlığını yürütüyor. Soylu aynı zamanda Bayraklı Arena Eğlence Merkezi’nin genel koordinatörlüğünü de yürütüyor. Son İl Kongresi’nin ardından  İl Disiplin Kurulu’na listeyi delerek girmeyi başaran Soylu sık sık Genel Merkez'i ziyaret ediyor ve  ilçedeki çalışmalarına da ağırlık veriyor.

Makine Mühendisi ve Enerji Uzmanı Umut Barış Ballıkaya’da aday adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

 Kulislerde adı geçen diğer isimler ise şöyle;

 Mustafa Doğan, Bayraklı Belediyesi Büyükşehir Belediye meclis üyesi olan Doğan Çiğli’de bir dönem Belediye Başkan Yardımcılığı da yapmıştı. Gürbüz Bal , Mali Müşavir Hüseyin Yıldız, Milletvekili Adayı Büyükşehir eski Meclis Üyesi Ebru Okay, Bornova Belediyesi Zabıta Müdürü Zeki Fidan, Aziz Buğa, Tüm-Bel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Gül,

Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ise  yapmış olduğu ve yapmak istediği projeler ile bir dönem daha  görev istiyor.

Anlaşılan o ki Çiğli’de çok renkli ve hareketli bir yarış olacak.

GÜNÜN SÖZÜ:Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerleme... Beraber çalışmaksa gerçek başarıdır.

 

Bu İçerik 8160 Defa Okunmuştur